Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

ODKÚPIME VAŠU NEHNUTEĽNOSŤ
 

Agent kupujúceho

Agent kupujúceho je vlastne realitný maklér na strane dopytu. Hlavnou úlohou takéhoto makléra je nájsť kupujúcemu vhodnú nehnuteľnosť podľa jeho predstáv a požiadaviek. Ide o službu, ktorá sa v západnom svete roky využíva a čoraz častejšie sa s ňou stretávame už aj u nás. Agent kupujúceho by mal byť skúsený realitný maklér, dobre sa orientujúci v miestnej ponuke, disponujúci právnymi vedomosťami potrebnými k bezpečnej realizácii prevodu nehnuteľnosti. Výška odmeny pre agenta kupujúceho u nás nie je presne definovaná resp. hovorí sa len o tzv. obvyklej provízii. Štandardom je odmena v rozmedzí od jedného do piatich percent z ceny kupovanej nehnuteľnosti, teda v rovnakej výške ako pri predaji nehnuteľnosti.


1. Úvodné stretnutie:

Na úplnom začiatku si s klientom – kupujúcim, vysvetlíme ako bude celý proces prebiehať. Čo asi môže od spolupráce s nami očakávať. Akým spôsobom zabezpečíme bezpečnú úhradu kúpnej ceny a ako minimalizujeme riziká spojené s prevodom nehnuteľnosti.  

2. Prieskum realitného trhu:

Po úvodnom stretnutí si spoločne prejdeme ponuky, ktoré aktuálne trh ponúka a od klienta zistíme, o aký typ nehnuteľnosti má konkrétne záujem. Budeme sa snažiť kupujúcemu zabezpečiť aj nehnuteľnosti, ktoré aktuálne v ponuke realitných kanceláriách nie sú.

3. Obhliadky nehnuteľností:

Obhliadky nehnuteľností vieme po dohodne s klientom absolvovať aj bez neho, a tak vieme optimalizovať  jeho čas. Na obhliadkach sa budeme snažiť zistiť čo najviac informácii o nehnuteľnosti, preveríme si jej právny a technický stav. Budeme klienta informovať o pozitívach a negatívach obhliadanej nehnuteľnosti.

4. Kúpna cena

Ďalším krokom je dohodnutie schodnej kúpnej ceny, ktorá bude vyhovovať tak kupujúcemu, ako aj predávajúcemu. V tomto kroku platí, že o nehnuteľnosti by priamo nemali komunikovať kupujúci a predávajúci, ale ich realitní makléri. Je však štandardom, že šikovný maklér vyrokuje kupujúcemu lepšiu cenu, než by si to dohodol s predávajúcim sám.

5. Financovanie

Pracujeme s renomovanými finančným sprostredkovateľmi a aj vďaka nim dokážeme naším klientom zabezpečiť najvýhodnejšie financovanie kupovanej nehnuteľnosti. Samozrejmosťou je aj poistenie nehnuteľnosti a následná vinkulácia poistného plnenia, ktorú vybavuje náš finančný sprostredkovateľ. K schváleniu úveru zabezpečíme klientovi znalecký posudok.

6. Právny servis

Väčšinu kúpnych zmlúv sa snažíme autorizovať renomovaným advokátom, ktorý zabezpečí podanie návrhu na vklad do katastra nehnuteľností a preverí účastníkov zmluvného vzťahu. Advokát po právnej stránke preverí nehnuteľnosť a minimalizuje možné riziká. Advokát, s ktorým spolupracujeme na pobočke v Košiciach, je poistený na 1,5 milióna eur a úspešne zrealizoval cez 2500 autorizácií kúpnych zmlúv.

7. Odovzdanie nehnuteľnosti

Protokolárne odovzdanie nehnuteľnosti je vo väčšine kúpnych zmlúv dojednané na konkrétny termín. Maklér, kupujúci a predávajúci sa spoločne stretnú v nehnuteľnosti, odpíšu stavy jednotlivých meračov energií, spíšu zoznam nábytku a vybavenia nehnuteľnosti k času odovzdania, odovzdajú si kľúče a na konci skonštatujú, či stav nehnuteľnosti korešponduje s obhliadkou vykonanou ešte pred podpisom kúpnej zmluvy.

8. Prepis médií

Posledným krokom je prepis jednotlivých médií a služieb, ktoré sa v danej nehnuteľnosti využívali (elektrina, plyn, voda, teplo, RTVS, internet, TV atď...). Klientovi vysvetlíme aké povinnosti ho čakajú voči úradom, kedy je nutné podať DP, kde nájde správcu bytu, ako vybaví odvoz smeti a vysvetlíme mu všetko podstatné a potrebné voči jednotlivým úradom, ktoré majú v patronáte kupovanú nehnuteľnosť.


S klientom ostávame v kontakte aj po prepise médií a v prípade akýchkoľvek otázok nás môže kedykoľvek kontaktovať. Sme tu predsa preňho... 😊

V prípade, ak máte záujem o služby realitného agenta, napíšte na sopko@diamondreality.sk, zavolajte na telefónne číslo 0902 198 170, alebo využite náš kontaktný formulár.

Rezidencia Krásna