spinner
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info
ODKÚPIME VAŠU NEHNUTEĽNOSŤ

Podnikanie v realitách formou franchisingu (franšízingu)

Pridané: 11.8.2021

Spoločnosť Diamond Reality patrí medzi najväčšie realitné kancelárie na Slovensku, a preto sa rozhodla poskytnúť svoj úspešný projekt podnikania v realitách aj ostatným maklérom, realitným kanceláriám či iným záujemcom, ktorí sa rozhodli vyskúšať podnikanie v realitách pod úspešnou a silnou značkou. Od nás okrem iného dostanete povolenie používať označenie Diamond Reality, poskytneme a pomôžeme vám so všetkým čo je potrebné k otvoreniu a prevádzkovaniu realitnej kancelárie. Dáme vám naše know-how, stratégie, marketingové plány a ďalšie dôležité informácie, bez ktorých by žiaden podnikateľ v realitnom biznise nemohol byť úspešný. Povieme vám ako prilákať čo najviac klientov a ako si ich udržať. V neposlednom rade budete ako súčasť našej značky známejším, dôveryhodnejším a samozrejme úspešnejším. Získate rázom punc kvality a silného zázemia.

Čo je franchíza ?

Je to overená metóda zarábania peňazí, ktorú s úspechom používajú tisícky podnikateľov na celom svete. Slovo "franchising"  by sme mohli do slova preložiť ako "byť slobodný". Teda už zo samotného názvu je zrejmé, že sa jedná o podnikanie, ktoré poskytuje franšizistovi (nadobúdateľovi franšízovej licencie) slobodu a voľnosť v podnikaní. Tento model dovoľuje podnikať v danom odbore bez počiatočných znalostí, bez dlhého získavania skúsenosti a praxe, znižuje riziko krachu a optimalizuje výdavky pre začínajúceho podnikateľa. Dovoľuje používať obchodné meno poskytovateľa franchisingu a jeho ochranné známky, licencie, interný prevádzkový systém a postupy. Vo všeobecnosti podnikanie formou franšízingu prináša možnosť pre samostatné podnikanie pod silnou značkou. Franšízistovi prináša možnosť využívania know-how a skúsenosti silného partnera v danom podnikaní, a teda elimináciu možných rizík, ktoré by franšízista pri svojpomocnom podnikaní mohol na začiatku zažiť.

Franchising na Slovensku

FFranchising je marketingový podnikateľský systém, v ktorom si v postavení ako franchisant kúpite licenciu, od iného podnikateľa, ktorý sa nazýva franchisor. Bohužiaľ na Slovensku sa o systéme franchisingu veľa nehovorí. Niektoré zahraničné realitné kancelárie – franšízy sa snažia svoje postupy aplikovať do praxe aj u nás. Niektorým franchisingovým spoločnostiam sa to podarí, no sú i také, ktoré majú obrovský problém presadiť sa na trhu, a to hlavne v dôsledku predraženej licencie. Preto sme v Diamond Reality prišli na nový spôsob franchisingu a ten Vám chceme v skratke predstaviť.

Franchisingová zmluva

Franchisingová zmluva nemá presné označenie v právnom poriadku. Teda jej samotnou výhodou aj kvôli spomínanej absencii v zákone je, že poskytuje voľnosť pre franchisora a franchisanta ako nastaviť vzťahy a upraviť ich vo franchisingovej zmluve. Z praxe môžeme potvrdiť, že právny poriadok v dnešnej podobe na Slovensku vychádza takémuto typu zazmluvnenia v ústrety, a teda aj to je jednou z výhod podnikania v porovnaní s iným typom podnikania. Nad rámec toho môže franchisingová zmluva obsahovať prípadne aj ustanovenia, ktoré sa môžu týkať zmluvných postihov a zabezpečenia pohľadávok franchisora voči franchisantovi. Samotný systém franchisingu je využívaný v rôznych odvetviach a sférach biznisu, a preto postavenie strán franchisora a franchisanta, nie je skoro nikdy rovnaké a teda franchisingovú zmluvu nie je jednoduché vytvoriť univerzálne.

Možnosti spolupráce

  • Percentuálna odmena – z každého zrealizovaného obchodu uhradíte našej spoločnosti isté percento, ktoré sa znižuje smerom dole, a to počtom zrealizovaných obchodov. Prakticky to znamená, že čím viac obchodov urobíte, tým menej percent z nich našej spoločnosti zaplatíte.
  • Fixný mesačný poplatok - poplatok, ktorý uhrádzate bez ohľadu na to, či ste v daný mesiac zrealizovali, alebo nezrealizovali obchod. Pri tejto možnosti Vám ostáva celých 100 percent zo všetkých zrealizovaných obchodov, a teda nám z týchto obchodov už neplatíte vôbec nič. Toto je cenovo najvýhodnejší model, ktorý ponúkame.
  • Jednorazový poplatok – ide o jednorazovú platbu, ktorá vám poskytne slobodu a ktorá vám zabezpečí, že už žiadne iné poplatky(či už percentuálne alebo mesačné) platiť nebudete. Je to výhodná možnosť skôr pre tých, ktorý nemajú problém uhradiť vyššiu sumu na začiatku podnikania a na isté obdobie chcú mať pokoj.

Pokiaľ ste sa rozhodli podnikať vo vlastnom a sami na seba, tak nás neváhajte kontaktovať na sopko@diamondreality.sk, zavolajte na 0902 198 170, alebo využite náš kontaktný formulár. Všetky konkrétne podmienky spolupráce vám radi vysvetlíme pri osobnom stretnutí.