spinner
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info
ODKÚPIME VAŠU NEHNUTEĽNOSŤ

Bc. Lukáš Sopko, MBA, LL.M. CEO spoločnosti - Riaditeľ a konateľ Diamond Reality

V našej firme máme heslo, že "iní ponúkajú nehnuteľnosť, avšak my predávame domov". Týmto heslo sa snažím pristupovať ku každému klientovi a zároveň aj viesť našich maklérov.

Bc. Lukáš Sopko, MBA, LL.M.
 • rusr
 • sora

Obráťte sa na mňa

O mne

Po ukončení strednej priemyselnej školy som úspešne absolvoval bakalársky študijný program na fakulte sociálno – ekonomických vzťahov v odbore personálny manažment a ľudské zdroje. Na vysokej škole som načerpal vedomosti z oblasti personálneho manažmentu, práva, psychológie, sociológie a ekonómie, čo som potom aj prakticky využil vo svojom profesijnom živote.

Realitný maklér - profesia:

Svoju kariéru realitného makléra som začal v roku 2011, v nemenovanej realitnej kancelárii v Košiciach. Neskôr, asi po dvoch rokoch, som sa stal manažérom tímu v inej realitnej spoločnosti, kde som si už prakticky vyskúšal vedenie tímu realitných maklérov. V roku 2014 som sa rozhodol, že bude najlepšie, ak svoje ambície uspokojím vo vlastnej realitnej kancelárii, a tak som sa rozhodol, že otvorím realitnú kanceláriu s názvom Diamond Reality, s.r.o. Spoločnosť pod mojím vedením sa počas krátkeho obdobia stala jednou z najvýznamnejších realitných kancelárií v Košickom kraji. V marci, toho istého roka, som sa po jednohlasnom hlasovaní realitných odborníkov stal členom dozornej rady Asociácie realitných kancelárií Slovenska.

Momentálne má naša realitná kancelária okolo 20 realitných maklérov a viac ako 350 nehnuteľností v ponuke, čím sa dostala na prvé miesto realitných kancelárií v Košiciach a zastúpenie má aj v okrese Prešov, Michalovce, Humenné, Nitra, Senica a Bratislava.

Okrem samotnej práce realitného makléra, a teda aj manažéra realitných maklérov na pravidelnej báze organizujem a lektorujem kurzy zamerané na teoretické a praktické zručnosti realitných maklérov. Pravidelne sa vyjadrujem k problematike predaja, kúpy a prenájmu nehnuteľností pre rôzne periodiká a pre našu spoločnosť píšem blog, kde sa venujem rôznym realitným témam. Pre potreby súdov v rôznych sporoch, pre notárov k dedičským konaniam a pre mnohé zahraničné spoločnosti vyhotovujem tzv. trhové ohodnotenie nehnuteľnosti, ktoré slúži na určenie ich reálnej predajnej ceny.

Dnes už teda prácu realitného makléra vykonávam desať rokov a môžem povedať, že byť realitným maklérom je prácou a poslaním zároveň. Počas svojej kariéry som úspešne ukončil viac ako 500 obchodov, predal nehnuteľnosti za niekoľko miliónov eur a hlavne našiel domov pre stovky spokojných klientov. V našej firme máme heslo, že iní ponúkajú nehnuteľnosť, avšak my predávame domov. Týmto heslo sa snažím pristupovať ku každému klientovi a zároveň aj viesť našich maklérov.

Pracovné pozície:

 • 2011 – 2013: realitný maklér
 • 2013 – 2014: manažér realitnej kancelárie
 • 2014 – 2021: konateľ / riaditeľ franchisingovej siete Diamond Reality (2014 – 2015: člen dozornej rady Asociácie realitných kancelárií Slovenska)

Vzdelanie a kurzy:

 • 2009 - maturitné vysvedčenie v študijnom odbore Polytechnika,
 • 2012 - ukončený Bc. v študijnom programe Ľudské zdroje a personálny manažment,
 • 2013 - certifikát REALITNÝ PORADCA,
 • 2013 - kurz Realitný obchod v praxi,
 • 2016 - osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sektore Prijímanie vkladov,
 • 2016 - osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sektore Poistenie alebo zaistenie,
 • 2016 - osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sektore Poskytovanie úverov,
 • 2020 - certifikát Realitné právo,
 • 2021 - ukončený MBA v špecializácii management v správe, sprostredkovaní a oceňovaní nehnuteľností,
 • 2021 - ukončený LL.M. v špecializácii na management, pracovné, verejné a obchodné právo,  

Vyjadrenia pre médiá: